پالت چیست؟

4 کاربرد پالت و معرفی آن


پالت چیست ؟

سازه ایست با قفل و بست محکم که در صنایع مختلف برای حمل و نقل با استفاده پالت راحت تر میگردد. جنس آن میتواند انواع چوب و یا محصولات بازیافتی و یا انواع پلاستیک و یا فلزات مختلف باشد.
مهمترین مزیت کاربرد پالت جابه جایی توسط لیفتراک و یا جرثقیل میباشد. علاوه بر محافظت و دقت در حمل به طوری دسته بندی محموله های مختلف را ساده تر میکند.

کاربرد پالت
پالت چیست

پالت پلاستیکی

عمدتا از مواد بازیافتی ساخته و تولید میشود که از نظر قیمت مقرون به صرفه تر نوع چوبی آن میباشد. از معایب کاربرد پالت های پلاستیکی مقاومت پایین تر در برابر بارهای سنگین تر است. واما از مزیت این پالت ها به نسبت نوع چوبی میتوان مقاومت در برابر فرسایش و کپک را نام برد.

کاربرد پالت
کاربرد پالت پلاستیکی

کاربرد پالت چوبی

پالت چوبی انواع گوناگونی دارد و تفاوت در جنس و طراحی باعث تفاوت در مقاوت و استحکام آن ها می گردد. از متنوع ترین پالت های موجود در بازار پالت یورو می باشد باشد. تحمل بالا ،ابعاد استاندارد، مهر گند زدایی و دست دوم بودن از شاخصه های این پالت میباشد. ابعاد رایج پالت چوبی ۱۲۰۸۰ ، ۱۱۰۱۱۰ ، و ۱۰۰ *۱۰۰ میباشد.
مزیتهای استفاده پالت چوبی قابلیت تعمیر، بازیافت و استحکام و مقاومت برای حمل و نقل میتوان اشاره کرد.

کاربرد پالت
جعبه پالت

جعبه چوبی

جعبه چوبی گاهی به اشتباه پالت چوبی نامیده میشود سازه قابل حمل با لیفتراک است که مقاوم به ضربه ساخنه میشود. بدنه این جعبه ها از انواع مختلف چوبی ازجمله چوب خام، ورق چند لا و یا سایر ورقهای چوبی تولید میشود.مزیت استفاده پالت جعبه امنیت بالایی برای اجناس داخل جعبه در مقابل ضربه و آسیب را ایجاد کرده.

جعبه چوبی
جعبه چوبی

جعبه پالت (کریت چوبی)

به جعبه ای گفته میشود که تماما تهیه شده از چوب خام می باشد. عمدتا برای بارهای سنگین مانند سنگ و موزاییک و میوه هایی مانند هندوانه استفاده می شود. مزیت این نوع پالت چوبی مقاومت و قیمت آن میباشد.

کریت چوبی
جعبه پالت