خانه ی جدید

10 کاری که باید بعد از اسباب کشی انجام بدهیم


هنگامی که حرکت فیزیکی خود را به خانه ی جدید یا آپارتمان جدیدی تغییر دادید ، وقت آن است که وسایل را برای مرحله بعدی و آخرین حرکت آماده کنید. برای اطمینان از این که چیز مهمی را از دست ندهید ، برای تنظیم اولویت های خود و پیگیری کارهای پیش رو ، با چک لیست شروع کنید. این موارد ممکن است شامل مواردی از راه اندازی سرویس های برق و یادداشت شماره های اضطراری محلی تا حسابرسی هزینه های جابجایی شما باشد .

قبل از باز کردن بسته ، فضای جدید خود را تمیز کنید

اگر خانه ی جدید شما یک آپارتمان باشد ، یک خانه قدیمی یا یک خانه کاملاً جدید ، یکی از بهترین راه ها برای اینکه احساس کنید واقعاً از آن شماست ، تمیزکاری کامل آن است. در صورت امکان ، قبل از شروع باز کردن بسته بندی ، همه چیز به خصوص آشپزخانه و حمام را تمیز کنید .

اگر این کار را قبل از ورود اثاثیه خود انجام بدهید برای شما راحت تر و بهتر است.

تمیز کردن خانه
تمیز کردن خانه

مبلمان را مرتب کنید

یکی از نکات مهم در مورد جابجایی ، فرصت شروع یک چیدمان جدید در مکان جدید است و با استفاده از نقشه های طبقه ، می توانید فضای منحصر به فردی ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد. می توانید قبل از اسباب کشی ، چیدمان مبلمان را برنامه ریزی کنید تا چیدمان شما وقت کمتری را بگیرد .

چیدن مبلمان
چیدمان مبلمان

شروع به باز کردن بسته بندی کنید!

اگر مثل اکثر مردم هستید و واقعاً دوست ندارید جعبه ها را باز کنید ، بیرون آوردن همه این وسایل از جعبه ها می تواند یک کابوس باشد. بنابراین ایجاد یک برنامه برای انجام آن ایده خوبی است. در غیر این صورت ، ممکن است این کار هرگز انجام نشود. در نهایت شش ماه طول می کشد. بنابراین اولین قانون کلی ، سازماندهی و برنامه ریزی است.

باز کردن بسته بندی اثاثیه
باز کردن بسته بندی اثاثیه

کمد های خود را مرتب کنید

هنگامی که سرانجام وارد خانه ی جدید خود می شوید ، آن هیجان و آرامش اولیه وجود دارد که سخت ترین قسمت حرکت به پایان رسیده است. اما این شور و اشتیاق می تواند هنگامی که محیط اطراف خود را بررسی کنید و نتیجه ای جز جعبه ها ، جعبه های بی پایان نبینید ، دچار افت شود. راه حل؟ ذره ذره سازماندهی را شروع کنید. با قرار دادن هر مورد در مکان جدید خود ، احساس بهتری خواهید داشت و نیمی از کارتان را انجام داده اید.

مرتب کردن کمد
مرتب کردن کمد

بعد از اسباب کشی خدمات را تنظیم کنید

انتقال به شهر ، استان یا کشور جدید به معنای راه اندازی سرویس های برق در منطقه دیگری است که ممکن است تأمین کنندگان فعلی شما خدماتی ارائه ندهند. در این صورت ، قطع و وصل مجدد سرویس های برق می تواند کمی زمان ببرد . اطمینان حاصل شود که چراغ ها ، گرما و سایر خدمات شما کار می کنند. برای کمک به شما در پیگیری خدماتی که هنوز باید در آنها ثبت نام کنید ، لیستی از کلیه برنامه های کمکی و خدماتی که در مکان قبلی خود داشته اید تهیه کنید.

تنظیم خدمات بعد از اسباب کشی
تنظیم خدمات بعد از اسباب کشی

لیستی از شماره های اضطراری را که بعد از اسباب کشی باید تهیه کنید

نکته یک لیست تماس اضطراری واجب است که در صورت نیاز به آن رجوع کنید. اکنون که به مکان جدیدی رسیده اید ، به یک لیست جدید با شماره تلفن و آدرس محلی برای بخش پلیس ، بیمارستان های اطراف ، آتش نشانی و سایر خدمات اورژانس نیاز دارید تهیه کنید.

شماره های اظطراری در خانه ی جدید
شماره های اظطراری در خانه ی جدید

رسیدهای حمل و نقل خود را جمع آوری کنید

برای جابجایی در خانه ی جدید ، ایده خوبی است که همه رسیدهای خود را برای هزینه های نقل و انتقال داده اید نگه دارید چون ممکن است بکارتان بیایید .

جمع آوی رسید ها
جمع آوی رسید ها

هنگام باز کردن بسته بندی ، وسایل را چک کنید

یک قدم مهم در بسته بندی بسته ها و اغلب مواردی که نادیده گرفته می شود ، تهیه لیستی از وسایل موجود در منزل است. شما باید مطمئن شوید که همه وسایل شما بدون آسیب و خسارت به مکان جدید رسیده اند. این امر به ویژه در صورت استخدام باربر بسیار مهم است و ممکن است نیاز به ادعای مال از دست رفته یا آسیب دیده داشته باشید.

چک کردن اثاثیه
چک کردن اثاثیه

طرح بیمه

اگر شرکت باربری شما اثاثیه شما را بیمه کرده است ، و برخی از کالاهای شما مفقود یا آسیب دیده است ، باید در اسرع وقت اطلاع دهید.

بیمه باربری
بیمه باربری و اثاثیه

تنظیم شکایت در صورت واردن کردن خسارت بعد از اسباب کشی توسط باربر

اگر بعد از اسباب کشی با باربران خود مشکلی داشتید ، بهتر است این شکایت را رسمی کنید.نه شرکت مسئول باربران به مشکل شما کمک می کند ، بلکه با اطلاع از شکایت دیگران که در وضعیت مشابه شما هستند نیز کمک خواهد کرد پس بهتر است کسانی را برای اسباب کشی استخدام کنید که از یک شرکت باربری شناخته شده باشند.

شرکت باربری
شرکت باربری

شرکت میربار بهترین اتوبار در اصفهان آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد فقط کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.