چگونگی حمل محصولات شیمیایی

چگونگی حمل محصولات شیمیایی


وجود انواع ماده های شیمیایی و استفاده‌های مختلف از آن باعث شده که این مواد در کنار مزایایی که برای انسان دارد خطراتی برای سلامتی نیز در بر داشته باشد. از قبیل نگه داری و حمل مواد شیمیایی ، جابه جایی ها و…

حمل محصولات شیمیایی

محصولاتی است که در زمان جابجایی ویا بارگیری، تخلیه و نگهداری ممکن است باعث انفجار، آتش‌سوزی،‌ اسیب تجهیزات فنی و مرگ، مسمویت، سوختگی، تشعشع و یا بیماری انسان یا حیوان گردد. که با دقت به چند نکته حمل محصولات شیمیایی ساده تر می شوند که عبارت است از:
شناسایی و طبقه‌بندی کالاها، برچسب‌ها و علائم ایمنی، مستندات و مدارک حمل کالاهای خطرناک، راهنمای اقدامات فوری برای شرایط اضطراری و بحرانی بدین ترتیب می‌توان با نگرش سیستمی به حمل کالاهای خطرناک، موجب افزایش ظرفیت ناوگان در حمل کالاهای خطرناک با ایمنی لازم و کافی گردید.

بارنامه برای حمل محصولات شیمیایی

بارنامه، نوعی قرارداد حمل است که بر اساس آن تعهد حمل کالا را می‌پذیرد. که براساس آن میتوان به ماهیت کالا پی برده و در صورت بروز هرگونه حادثه، اتفاق و یا ضرورت‌های دیگر اقدامات متناسب با آن را بعمل آورد.

ظروف های بسته‌بندی

تعیین نوع بسته‌بندی و حمل مواد شیمیایی و کالاهای خطرناک، با توجه به جدول مشخصات کالاهای خطرناک انجام میشود که انواع مختلفی دارد.

استوانه‌ ای: ظروفی استوانه‌ای شکل با کفی مقعر و یا صاف.
بشکه‌های چوبی: ظروفی از جنس چوب طبیعی با دیواره‌های محدب و دایره‌ای شکل دارد.
گالن‌ها: ظروفی فلزی یا مواد پلیمری که مجهز به یک یا چند دریچه دارای شیر و وسایل برای حمل مواد شیمیایی می‌باشند.
صندوق‌ها: ظروفی به شکل راست گوشه یا چند گوشه که از جنس فلز، چوب، ‌نئوپان و… ساخته می‌شوند.
کیسه‌ها: ظروفی انعطاف‌پذیر از جنس کاغذ، لایه پلیمری، پارچه‌ای و…

با توجه به رشد روزافزون حمل و نقل جاده ای اعتماد و انتخاب باربری کار دشواری شده که به همین خاطر میربار اصفهان تیمی برای بهبود و ساماندهی در حمل نقل انلاین تشکیل داده که کار شمارا ساده تر میکند
برای تماس با مشاوران ما
09132091054