تمیز کردن خانه جدید

نحوه تمیز کردن خانه جدید


تمیزکاری کامل به خانه جدید قبل از اسباب کشی وسایل ، شروع بسیار خوبی برای شما خواهد بود. ساخت و ساز جدید می تواند در مکان های غیر منتظره گرد و خاک بر جای بگذارد در مراحل تمیز کردن ، ممکن است مواردی را که باید تعمیر یا تعویض شوند ، شناسایی کنید. حتی اگر به شهر یا کشوری دیگر نقل مکان می کنید ، همیشه باید قبل از ورود وسایل خود تمیز کنید.

آنچه شما نیاز دارید

تدارکات

 • دستکش پلاستیکی
 • اسفنج
 • دستمال توالت
 • پارچه برای تمیز کاری
 • پاک کننده گرد و غبار
 • جارو
 • سطل
 • محصولات تمیز کننده
 • نردبان
 • پلاستیک
 • طی
قبل از اسباب کشی
وسایل مورد نیاز

نحوه تمیز کردن حمام قبل از اسباب کشی

برای تمیز کردن خانه جدید ، حمام ها مکان خوبی برای شروع هستند زیرا احتمالاً در مراحل تمیز کردن نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی خواهید داشت.

تمیز کردن حمام قبل از اسباب کشی
تمیز کردن حمام قبل از اسباب کشی

از بالا شروع کنید

از بالا شروع کنید و سقف ، گوشه ها ، دریچه ها ، فن ها و وسایل روشنایی را گردگیری کنید.

پنجره

طاقچه ها و پوشش پنجره ها را تمیز کنید.

کابینت و کمد

داخل و خارج کابینت های شامپو ، جا حوله ای ، و کمد های متصل به حمام را بشویید.

وسایل حمام

دوش ، وان و محفظه ها را به خوبی بشویید.

توالت

دستشویی را از جمله قسمت بیرونی ، پشتی و دستگیره ها بشویید.

وسایل و آینه ها را بشویید.

قبل از اسباب کشی آشپزخانه را تمیز کن

پس از نظم سرویس بهداشتی ، به سمت آشپزخانه بروید. آشپزخانه معمولاً جایی است که چیزهای چسبناک و چربی جمع می شود. و شما می خواهید بوی پخت و پز مستاجر سابق را از بین ببرید

تمیز کردن آشپزخانه
تمیز کردن آشپزخانه

از بالا تمیز کنید

از بالا شروع کنید و سقف ، گوشه ها ، دریچه ها ، فن ها و وسایل روشنایی را گردگیری کنید.

دیوارها را تمیز کنید

وجود اثر انگشت در اطراف کلیدهای روشنایی و گوشه ها را بررسی کنید. راه حل عالی دیگر برای لکه های چسبناک استفاده از نرم کننده پارچه به اسفنج و سپس مالش آن روی ناحیه است. هرچه به دیوار چسبیده باشد از بین می رود.

کابینت ها را تمیز کنید

برای تمیز کردن قسمت داخلی کابینت ها از تمیز کننده ملایم استفاده کنید ، به خصوص اگر رنگ آمیزی یا روکش باشد. قسمت بالای کابینت ها و درهای کابینت را تمیز کنید . اگر سطح آن چوبی است ، از پاک کننده چوب یا صابون ملایم استفاده کنید. برای لکه های چربی ، از جوش شیرین و آب استفاده کنید. یک خمیر درست کنید و آن را بمالید ، اجازه دهید چند دقیقه بماند. دستگیره ها و کشوهای داخلی را نیز تمیز کنید.

پیشخوان ها (اوپن) را تمیز کنید

پیشخوان ها معمولاً به کار کمتری احتیاج دارند ، اطمینان حاصل کنید که بین ترک ها را با استفاده از چاقوی بتونی تمیز کرده اید تا هرگونه کثیفی برداشته شود. در صورت آلودگی زیاد آن را با یک تمیز کننده ملایم یا جوش شیرین و آب تمیز کنید.

لوازم اصلی را تمیز کنید

برای تمیز کردن اجاق گاز و یخچال دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. مایکروویو و ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنید .

سینک ظرفشویی را بشویید

با استفاده از بطری اسپری و افزودن آب و از سفید کننده به آن برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید. روی سینک ظرفشویی از این مایع خوب بپاشید و اجازه دهید مدتی خیس بخورد. سپس کاملاً با برس یا اسکاچ بشویید. همچنین ، اهرم های شیر آب را با قرار دادن آنها در مقدار کمی آب و سفید کننده بگذارید چند دقیقه بمانند ، تا سفید شوند و خوب بشویید. با مخلوط کردن جوش شیرین و آب ، می توان بوی سینک را از بین برد و سپس آن را در فاضلاب ریخت.

جارو و کف را بشویید

نحوه تمیز کردن اجاق گاز قبل از اسباب کشی

ممکن است لازم باشد از یک تمیز کننده سنگین برای اجاق گاز استفاده کنید و ممکن است به یک تمیز کننده گاز نیاز داشته باشید. جوش شیرین و آب نیز به همراه اسفنج یا پارچه سنگین به خوبی کار می کنند.

تمیز کردن اجاق گاز
تمیز کردن اجاق گاز

عناصر ، قابلمه ها و قفسه ها را بردارید

اگر اجاق گاز شما دارای اجزای قابل جابجایی است ، آنها را جدا کرده و عناصر را کنار بگذارید. در حالی که بقیه اجاق گاز را تمیز می کنید ، قابلمه ها و قفسه ها را در یک سینک پر از آب گرم و صابون خیس کنید.

فر را تمیز کنید

نگاهی به داخل اجاق بیندازید و در صورت نیاز از دستگاه تمیزکننده فر استفاده کنید. بیشتر آنها تقریباً 20 دقیقه طول می کشد تا کار کنند.

زیر هود را تمیز کنید

اگر متوجه شدید که پاک کننده معمولی از مواد سخت خارج به در تمیز کردن هود نمیخورد از تمیز کننده های قوی و سیم ظزفشویی استفاده کنید.

قسمت بالایی و جلوی اجاق گاز را تمیز کنید

صفحات بالا ، پنل جلو و دما را تمیز کنید.

زیر اجاق گاز را تمیز کنید

بعد از اینکه قسمت بالایی و جلوی اجاق گاز را تمیز کردید ، آن را از دیوار جدا کرده و زیر آن را تمیز کنید. در صورت امکان ، کناره ها را تمیز کنید.

تمیز کردن قابلمه ها و قفسه ها

ظرف و قفسه ها خیس شده اند ، بنابراین اکنون می توانید آنها را تمیز تمیز کنید. اگر از برس استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که از برسی استفاده می کنید که سطح آن را خراشیده نمی کند. قابلمه ها و عناصر را جایگزین کنید و خوب بشویید.

تابه ها ، قفسه ها و عناصر قطره ای را در جای خود قرار دهید

نحوه تمیز کردن یخچال و فریزر قبل از اسباب کشی

شستن یخچال
تمیز کردن یخچال

حالا ، نوبت به یخچال است. همیشه تمیز کردن آن به خوبی انجام می شود. یخچال را از برق بکشید و قبل از تمیز کردن بگذارید سرد شود. این کار باعث سهولت در تمیز کردن می شود. از یک پارچه نرم استفاده کنید زیرا هرچه خشونت باعث خراش سطح شود.

کشوها و سطل ها را برداشته و بشویید

کشوها ، سطل ها و قفسه ها را از یخچال و فریزر خارج کرده و با آب گرم و مایع در ظرفشویی یا وان بشویید. آنها را کنار بگذارید تا خشک شوند.

دیوارها و قفسه ها را بشویید

دیوارهای داخلی و هر قفسه غیرقابل جابجایی را بشویید.

فریزر را تمیز کنید

فریزر را چک کنید. اگر یخچال از پریز برق خارج شده است ، داخل آن را پاک کرده و یا در صورت نیاز کاملاً آن را تمیز کنید.

یخچال را بیرون بیاورید و همه طرف آن را تمیز کنید

یخچال را از دیوار بیرون آورده و پشت آن را تمیز کنید ، سپس روی آن و کنار آن نیز تمیز کنید. گرد و غبار جمع شده روی دسته ها در لابه لای در و قسمت پلاستیکی را فراموش نکنید.

قفسه ها و سطل های خشک را خشک و جایگزین کنید

نحوه تمیز کردن کف قبل از اسباب کشی

از این نکات برای تمیز کردن انواع کف و سرامیک استفاده کنید.

شستن کف خانه
تمیز کردن کف خانه

فرش ها را تمیز کنید

اگر به خانه ای با فرش نقل مکان می کنید ، قبل از نقل مکان به یک نظافتچی حرفه ای برای تمیز کردن فکر کنید. اگر این امکان وجود ندارد یا سرنشینان قبلی ادعا کردند که فرش ها را تمیز کرده اند ، پس خانه جدید شما احتمالاً نیاز به قرار دادن آن در آفتاب دارید . اگر صاحبان قبلی حیوانات خانگی داشته باشند ، ممکن است بخواهید از کک های احتمالی محافظت کنید ، مخصوصاً اگر حیوانات خانگی خودتان دارید.

کف های چوبی تمیز

برای کف چوبی یا چوب مصنوعی ، کف را خوب جارو کنید ، مطمئن شوید که زیر منافذ و وسایل گرمایش را تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح آن از صابون ملایم استفاده کنید. صابون های چوبی ، مانند مورفی ، به خوبی کار می کنند تا آلودگی ها را پاک کنند و به آن جلای صیقلی بدهند (بوی خوبی هم دارد!)

انواع دیگر کف

برای کف کاشی ، کف اتاق ، سنگ و بتن ، از جاروبرقی برای برداشتن آشغال ها ، استفاده کنید. سپس با استفاده از محلول تمیز کننده مناسب برای کف ، تمیز کنید. برای محافظت از کف ممکن است لازم باشد که کف پوش اضافه شود ، نوعی که برای کف خانه ی شما مناسب است.

برای تمیز کردن خانه جدید این راهکار ها را پیش بگیرید تا این کار برای شما آسان تر شود و تجربه ی سختی نداشته باشید.